Alpina Pioneer

365,00

Dostupnosť: Skladom
Kategória:
Zdieľať:

Alpina Pioneer: nová topánka a lyže pre viazanie Rottefella Xplore 

Alpina Pioneer: nová topánka a lyže pre viazanie Rottefella Xplore

Viazanie Rottefella Xplore je novinkou nadchádzajúcej sezóny backcountry. Po výrobcoch Alfa a Åsnes prichádza Alpina, aby oznámila svoje nové severské lyžiarske turistické vybavenie kompatibilné s týmto novým štandardom. Čo je skvelá správa. Tu je rad Pioneer vrátane topánok a lyží.

Upevňovací prvok Xplore v skratke

Pre pripomenutie, štandard Xplore preberá koncept upevňovacieho prvku vložky LowTech, ale jeho obrátením: vložky sú zapustené do topánok a spona na prednej strane väzby. Na označenie rozdielu od štandardu Telemark Tech System (TTS) spoločnosť Rottefella pomenovala tento systém SpringPin Technology (SPT). Štandard Xplore je tiež inšpirovaný NNN BC v tom, že topánka je spojená so zapínaním iba spredu (vzadu nie je kábel alebo rukoväť pod podrážkou) a má gumový ohyb. Elegantne preberá koncept stúpania N75.

alfa-4.jpg

Topánky Alpina Pioneer Vital

Nový rad Alpina Pioneer pre použitie s novým viazaním Rottefella Xplore obsahuje jednu topánku: Pioneer Vital. Tento je nevyhnutný na prispôsobenie sa novému štandardu nórskeho výrobcu, vyzerá ako rodina s Alpina Alaska, ktorá sa osvedčila už roky. Má však prepracovaný dizajn a stále (ak nie viac) pútavý.

priekopník.jpg

Tu je to, čo Alpina hovorí o topánkach Pioneer Vital:

“Tieto nové topánky boli navrhnuté tak, aby maximalizovali výkon, so stabilitou a pohodlím. Zvršok je vyrobený z prírodnej kože pre klasický vzhľad, odolnosť a hydrofóbne vlastnosti. V kombinácii s pevnými textilnými materiálmi je to jedna z najľahších topánok na trhu. Nová podrážka je pružnejšia a stabilnejšia. Podšívka je vyrobená z membrány Alpitex, ktorá udržuje nohy v suchu počas dlhých túr tým, že odvádza pot z pokožky a ponožky, pričom neustále reguluje vonkajšiu vlhkosť a blokuje chlad. »

Alpina Pioneer 80 lyže

Rad Alpina Pioneer prichádza aj s novou lyžou: Pioneer 80. V súčasnosti nevieme veľa o technických vlastnostiach, s výnimkou pravdepodobnostných línií: 80 – 50 – 69 (v 186 cm). To z neho robí užšiu lyžu ako najužšia lyža, ktorú v súčasnosti ponúka slovinský výrobca s modelom Discovery 68.

Pioneer-80.jpg

Tu je to, čo Alpina hovorí o lyži Pionner 80:

“Je to ideálna voľba pre lyžiarov, ktorí požadujú stabilitu, kontrolu a priľnavosť v neupravenom teréne. Celokovové hrany poskytujú priľnavosť, keď potrebujete zostúpiť zo svahu alebo ovládať, keď potrebujete prejsť strmším terénom. Dizajn lyže uľahčuje plávanie a uľahčuje manévrovanie, keď potrebujete zmeniť kurz.”

Rada Alpina Pioneer, ktorý môžete objaviť vo videu